Як визначається переможець у великому тенісі?

0 Comments 23:37

У матчі перемагає той, хто виграє дві партії (з трьох) чи три (з п'яти). Якщо це станеться до того, як будуть зіграні всі партії (сети), гра закінчується, партії, що залишилися, не дограються. Сет грає до перемоги у шести геймах, за рахунку 6:5 сет не закінчується, грає ще один гейм.

Переможцем вважається учасник, який набрав найбільшу кількість очок. При рівності очок у двох учасників (в особистому чи командному змаганні) перевагу набуває переможець матчу між ними.

Система рахунку Рахунок ведеться за стандартною системою – 1-е вигране очко оцінюється з цифри «15», 2-ге – цифрою «30», 3-тє – цифрою «40» і 4-те (вирішальне). Рахунок очок ведеться «від подає»: так, рахунок «15:0» означає, що першу подачу виграв сам подавець, а «0:15» – приймає.

Для перемоги у сеті тенісист має виграти мінімум шість геймів із різницею мінімум у два: 6-0, 6-1, 6-2, 6-3 та 6-4. Якщо рахунок у геймі сягає 5-5, суперники проводять ще щонайменше два гейми — таким чином кожен має шанс завершити партію з рахунком 7-5. За рахунку 6-6 суддя призначає тай-брейк.